Przydatne kursy do CV – jaki kurs warto zrobić ?

Przydatne kursy do CV

Zastanawiasz się nad zmianą zawodową w swoim życiu? Może poczułeś/aś wypalenie zawodowe, a może chcesz spróbować czegoś zupełnie nowego? Lubisz się uczyć i zdobywać nowe umiejętności, które wzbogacą Twoje CV? Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco choć jeden raz na powyższe pytania – ten artykuł skierowany jest właśnie do Ciebie.

Strach przed zmianą

Każda zmiana wiąże się ze stresem. Współczesny świat wymaga od nas nieustannego doskonalenia się i szybkiego dostosowywania się do zachodzących w nim procesów. Podejmowanie ważnych decyzji o zmianie ścieżki kariery zawodowej, rozpoczęcie nauki nowego zawodu oraz podnoszenie kwalifikacji mogą budzić w nas poczucie lęku. Na każdym kroku słyszymy, że nie możemy stać w miejscu, że powinniśmy być elastyczni, ale niekiedy podjęcie właściwych decyzji bywa przytłaczające i powoduje strach. Warto w takich chwilach znaleźć wsparcie wśród bliskich nam osób lub po prostu skorzystać z porady fachowców. Zmiany są nam potrzebne, ponieważ pomagają rozwijać skrzydła, a z czasem okazuje się, że decyzje, które w danym momencie podjęliśmy, nie były wcale takie złe.

Jak znaleźć odpowiedni zawód?

Praca pochłania większość naszego życia. Dobrze by było, żeby sprawiała nam przyjemność i satysfakcję. Co zrobić, gdy tak nie jest? Są dwa wyjścia z tej sytuacji – można tkwić w miejscu lub ruszyć do przodu. Zanim jednak wybierzemy tę drugą opcję powinniśmy się zastanowić nad kilkoma sprawami.

Po pierwsze musisz wiedzieć, co lubisz robić, a czego nie i w czym jesteś dobry/a? Nuda i rutyna potrafią zniechęcić każdego, dlatego przy wyborze zawodu powinniśmy brać pod uwagę swoje zainteresowania. Planując zmianę ścieżki zawodowej warto przeanalizować swoje mocne strony, umiejętności oraz doświadczenie. W tym celu warto wykonać analizę SWOT.

Po drugie przeanalizuj rynek pracy. Zastanów się w jakich zawodach będziesz mógł/mogła wykorzystać swoje atuty. Zapoznaj się z listą zawodów, przeanalizuj zarobki, poznaj konkurencję.

Po trzecie przemyśl kwestię środowiska pracy. Jesteś typem korporacyjnego wampa czy też preferujesz małe firmy rodzinne? Miejsce zatrudnienia wpływa na zadowolenie z pracy, dlatego nawet sama forma pracy, a także godziny jej wykonywania będą miały wpływ na nasze zadowolenie.

Po czwarte – zdobądź odpowiednie wykształcenie. Lekarzem czy prawnikiem nie zostaniesz bez ukończenia studiów, ale są profesje, które można wykonywać po ukończeniu odpowiednich kursów. Zastanów się czy masz czas na naukę przez kolejne 3-5 lat, czy może wybierzesz opcję krótszych szkoleń.

Po piąte zastanów się w jakim kierunku chcesz się rozwijać? Wyzwania i możliwości rozwoju w pracy dla jednych będą czystą męczarnią, a dla innych rajem. Niezależnie od wszystkiego na jakimś etapie pracy może dopaść Cię rutyna, a wtedy warto mieć w zanadrzu opracowany plan działania.

Po szóste nie ograniczaj się i myśl przyszłościowo. Takie podejście pozwoli Ci pozostać przez długi czas aktywnym na rynku zawodowym. Dobrze określone priorytety, przemyślane decyzje i chęć do zmiany zapewnią Ci świetlaną przyszłość.

Czy CV ma znaczenie w znalezieniu wymarzonej pracy?

Oczywiście, że tak! Dobrze przygotowane CV to połowa sukcesu! Już na etapie przeglądania przez rekruterów dokumentów aplikacyjnych padają decyzję, co do dalszych losów kandydatów do pracy. Dobrze jest, by CV nie było pisane „szybko na kolanie”. Warto pamiętać, by na każde ogłoszenie przygotować nowe CV, skrojone konkretnie pod stanowisko
i firmę.

Nie zawsze musimy umieszczać w nim wszystkie informacje na temat ukończonych kursów i szkoleń, wybierajmy te, które z punktu widzenia pracodawcy będą najlepsze. Zanim wyślesz po raz kolejny to samo CV i będziesz zdziwiony/a, że nikt nie odpowiedział, zastanów się, czy nie musisz go zaktualizować i poprawić.

W jakie kursy i szkolenia warto zainwestować czas i pieniądze?

Chyba każdy wie, że bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności ciężko jest znaleźć pracę marzeń. Warto poświęcić chwilę nad znalezieniem kursów, które spełnią nasze oczekiwania, wzbogacą CV i pozwolą na rozwój. Zachęcamy do skorzystania z oferty https://szkolenia-kargroup.elk.pl/. Oprócz elitarnych kursów instruktorskich, które pozwolą Ci zdobyć potrzebną wiedzę do wykonywania konkretnych zawodów, znajdziesz tam również bezpłatne kursy, z których dowiesz się, jak zbudować pewność siebie i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Możesz ukończyć kurs Trenera personalnego, Instruktora fitness czy Instruktora odnowy biologicznej. Może zaciekawią Cię również kursy Psychologii sportu lub Menadżera imprez sportowych?

Na naszej stronie https://kursy-edu.net.pl/ znajdziesz ofertę skierowaną do każdego, kto chce rozwinąć swoje skrzydła m.in. w branży HR, marketingu, biznesie czy zarządzaniu. Wiedza przekazywana w przystępny sposób pozwoli Ci zdobyć niezbędne kwalifikacje, do tego by zmienić swoją pracę. Dostęp do platformy e-learningowej i materiałów edukacyjnych pozwala na naukę o dowolnej porze i w dowolnym miejscu.

Jeśli wiążesz swoją przyszłość z reklamą z pewnością nie możesz pominąć kursu Specjalista ds. social mediów lub Marketing internetowy. Interesujesz się cyferkami? Może spróbuj swoich sił jako księgowy – zrób kurs Podstawy księgowości i sprawdź czy ten zawód jest dla Ciebie. Marząc o pracy w administracji warto ukończyć kurs Pracownika biurowego oraz Administracji publicznej i samorządowej.

Jak widzisz wachlarz proponowanych szkoleń jest szeroki. Czasem warto wybrać coś nieoczywistego, by przekonać się o zmianie swojej ścieżki zawodowej o 180 stopni. Niezależnie od tego, którą drogą pójdziesz, nie zapominaj, że każda inwestycja w samorozwój jest tą, która przyniesie Ci w przyszłości najlepsze zyski. Nauka nowych rzeczy, zdobywanie umiejętności i doświadczeń są bezcenne – w każdym wieku, a bogate CV z pewnością ułatwi Ci znalezienie wymarzonej pracy.

Kursy i poradniki

1. Kurs administracja publiczna i samorządowa
2. Jak i gdzie pozyskać Klienta ?
3. Kurs Marketing i Reklama
4. Jak być dobrym rodzicem ? Poradnik + TEST
5. Poradnik dietetyczny
6. Psychologia psa
7. Jak schudnąć – poradnik video

Jak zarządzać czasem
KarGroup
Logo
Koszyk